بهترین حیوانات خانگی برای نگهداری در آپارتمان

نگهداری از حیوانات خانگی یکی از موضوعاتی به حساب می‌آید که افراد امروزه علاقه بسیاری به آن پیدا کرده‌اند؛ اما موضوعی که وجود دارد، این است که افراد بیشتر در آپارتمان زندگی می‌کنند و شرایط نگهداری حیوانات در آپارتمان نسبت به نگهداری آن‌ها در خانه‌های ویلایی متفاوت است. در این مقاله تصمیم داریم بهترین حیوانات خانگی برای نگهداری در آپارتمان را برای شما معرفی کنیم تا در صورت علاقه نسبت به خرید آن‌ها اقدام کنید.

 

همستر

همستر از جمله حیوانات خانگی به حساب می‌آید که اندازه کوچکی دارد و به همین دلیل به آن حیوان خانگی جیبی نیز می‌گویند. این حیوان از آنجایی که بسیار دوست‌داشتنی و بانمک است طرفداران بسیاری پیدا کرده و به سبب آنکه شیوه نگهداری از آن آسان و راحت است، انتخاب اول افراد در نظر گرفته می‌شود.

 

خرگوش

خرگوش از دسته حیواناتی به حساب می‌آید که بیش از ۶۰ نوع دارد و شما می‌توانید یکی از آن‌ها را برای نگهداری در خانه تهیه کنید. خرگوش، حیوان خانگی مناسبی برای کودکان ۸ سال به بالا است و می‌تواند فرزند و یا حتی خود شما را به خوبی سرگرم کند. البته یادمان باشد که حیوانات اسباب بازی نیستند و منظور ما از سرگرمی صرفا بامزگی این حیوان است.

خرگوش طول عمری برابر ۵ تا ۱۰ سال دارد و شما برای نگهداری از آن به یک قفس نیاز دارید که کف آن مقاومت کافی برای پرش‌های خرگوش را داشته باشد. در رابطه با برنامه غذایی این حیوان باید گفت که شامل مواردی چون سبزیجات تازه، آب و قرص‌های خوراکی می‌شود که باید آن‌ها را تهیه و به خرگوش خود بدهید.

 

طوطی

اگر از علاقه‌مندان پرندگان هستید، طوطی انتخاب مناسبی به عنوان حیوان خانگی به نظر می‌رسد. طوطی از جذاب‌ترین، شادی‌آورترین و رنگی‌ترین پرندگانی به حساب می‌آید که می‌توانید از آن در محیط خانه خود نگهداری کنید. این حیوان در ۳۵۰ نوع وجود دارد که هر یک از رنگ و اندازه مخصوصی برخوردار هستند.

این پرنده نیاز به یک مکان راحت، حمام و همچنین توجه بسیار دارد. اگر شما تمام شرایط را برای این حیوان فراهم آورید، طوطی نیز به شما علاقه‌مند می‌شود و با توجه به توانایی که در حرف زدن دارد، می‌تواند همدم خوبی برای شما باشد.

 

سگ

بدون شک همه ما افراد بسیاری را دیده ایم که در محیط آپارتمان خود مشغول به نگهداری از سگ هستند. توجه داشته باشید که سگ‌ها در نژاد و گونه‌های گوناگونی قابل نگهداری هستند و شما می‌توانید متناسب با محیط زندگی خود نوع مناسبی از این حیوان را انتخاب کنید.

سگ از آنجایی که یک حیوان خانگی باهوش است، نگهداری از آن می‌تواند جذابیت بیشتری داشته باشد؛ اما باید بدانید که شرایط نگهداری و مراقبت از این حیوان ویژه‌تر است و شما باید به تربیت، زمان واکسن، غذا و … توجه بیشتری داشته باشید.

 

گربه

توله گربه یکی از محبوب‌ترین انواع حیوانات خانگی است که بسیار مورد توجه کودکان قرار می‌گیرد و می‌توانید به راحتی از آن در محیط خانه نگهداری کنید. گربه‌ها نیز همانند سگ‌ها به مراقبت‌های ویژه‌ای اعم از واکسن زدن، تغذیه و مواردی از این دست نیاز دارند. توجه داشته باشید که گربه‌ها از نژادهای گوناگونی برخوردارند که می‌توانید بر اساس سلیقه یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

در این مقاله ۵ مورد از بهترین حیوانات خانگی برای نگهداری در آپارتمان را خدمت شما معرفی کردیم. البته لازم به ذکر است که حیوانات دیگری نیز وجود دارند که شما می‌توانید بر اساس علایق و نظر خودتان نسبت به خرید و نگهداری از آن‌ها اقدام نمایید. مجددا تاکید می کنیم که حیوانات اسباب بازی ما نیستند، بلکه در صورت نگهداری آنها عضوی مهم و ارزشمند از خانواده ما محسوب می شوند.