توافقنامه زیبرتون و فروشنده

فروشنده عزیز،

در راستای اجرای بهینه قرارداد فی مابین و تسهیل ارائه خدمات بهتر به شما و مشتریان عزیز، قرارداد همکاری با شرکت پرچمداران عصر اطلاعات (با مسئولیت محدود) – زیبرتون – به صورت الکترونیک در اختیار شما قرار گرفته و در صورت مطالعه و تایید شما، از لحاظ قانونی الزام آور می باشد.

 

لطفا توجه داشتبه باشید که بند های این قرارداد تنها به جهت مشخص بودن نحوه همکاری و کمک به زیبرتون در جهت ارائه ارزش به شما و خریداران محترم می باشد. شما فروشنده گرامی نیز همچون خریداران به نوعی مشتری زیبرتون هستید و درواقع شما و زیبرتون باهم ذینفع هستید؛ همانطور که سود شما سود ما است، ضرر شما هم ضرر ما است.

 

زیبرتون حق تغییر مفاد قرارداد را در هر زمانی داشته و این تغییرات و همچنین اطلاعیه ها و ابلاغیه ها توسط زیبرتون در پنل فروشندگان اعلام می شود که به منزله ی ابلاغ به فروشنده می باشد. فروشندگان متعهد هستند تمامی اطلاعیه ها را با دقت مطالعه نموده و طبق آن عمل نمایند. تغییرات به طور خودکار روی پنل اختصاصی فروشنده قرار گرفته و به منزله ی اصلاحیه و الحاقیه قرارداد محسوب شده و فروشنده متعهد به رعایت مقررات به روز شده می باشد و نیاز به هیچگونه تشریفات دیگری جهت امضا و ابلاغ نمی باشد. در اینجا قابل ذکر است، فروشنده هم هر زمان که صلاح ببیند می تواند درخواست تغییر مفاد دهد و این همه موارد همیشه قابل مذاکره اند.

 

لطفا توجه فرمایید که عدم پذیرش قرارداد همکاری به منزله عدم تمایل شما به همکاری با زیبرتون تلقی شده و تا زمان پذیرش قرارداد امکان استفاده از پنل فروشندگان برای شما میسر نمی باشد.

 

مقدمه

شرکت پرچمداران عصر اطلاعات (با مسئولیت محدود) در راستای رسالت خود در جهت حفظ و توسعه امنیت حیوانات خانگی و همچنین توسعه همکاری با فعالین و کسب و کارهای حوزه حیوانات، مطابق مواد ۱۰ و ۲۱۹  قانون مدنی، بر اساس تعامل مشترک و حسن نیت و مفاد ذیل اقدام به انعقاد قرارداد می نماید.

 

ماده ۱. طرفین قرارداد

شرکت پرچمداران عصر اطلاعات (با مسئولیت محدود) به شماره ثبت ۵۴۴۲۸۴ و شناسه ملی ۱۴۰۰۸۴۷۶۲۸۰ و نشانی اینترنتی www.zeeberton.com ، با نمایندگی جناب آقای هیراد فاضلی با کد ملی ۰۰۱۷۳۸۶۰۹۸ به عنوان مدیرعامل که از این پس در این قرارداد به زیبرتون نامیده می‏شود؛

و

 

شخص، فروشگاه، شرکت، دامپزشکی یا بیمارستانی که در درگاه اینترنتی زیبرتون به آدرس zeeberton.com اقدام به ثبت نام پنل فروشندگی نموده است که در این قرارداد فروشنده نامیده می شود.

ماده ۲. اقامتگاه قانونی طرفین

اقامتگاه قانونی و راه های ارتباط تلفنی و الکترونیکی زیبرتون همان است که در وبسایت رسمی این شرکت آمده است. در خصوص تغییر آدرس، زیبرتون متعهد است از ۱۰ روز قبل از جا به جایی اقامتگاه از طریق اعلامیه در پنل فروشندگی به فروشنده محترم اطلاع رسانی نماید. همچنین زیبرتون باید اطلاعات ارتباطی جدید خود را در وبسایت رسمی اش به روز رسانی نماید.

اقامتگاه قانونی و راه های ارتباطی تلفنی و الکترونیکی فروشنده همان است فروشنده به هنگام ثبت نام در درگاه اینترنتی معرفی نموده است. فروشنده متعهد است در صورت تغییر اقامتگاهش از ۱۰ روز قبل طی نامه کتبی یا الکترونیکی زیبرتون را از این تغییر آگاه سازد. همچنین فروشنده مسئول به روز رسانی راه های ارتباطی خود و آدرس اقامتگاه جدیدش در وبسایت زیبرتون می باشد.

 

ماده ۳. تعاریف

۳-۱- کالای معیوب: عبارت است از هر گونه کالا یا هر بخش یا جزیی از آن که دارای ایراد، نقص، صدمه و یا دارای تاریخ انقضاء گذشته یا گارانتی غیر معتبر یا حسب مورد فاقد گارانتی، گواهی، مجوز یا پروانه هایی که قانونا جهت فروش آن کالا الزامی است باشد.

 

۳-۲- کالای تقلبی یا غیراصل: کالاهای ذیل، کالای تقلبی یا غیراصل محسوب می شوند:

کالایی که با برند یا مدل اصلی آن کالا از نظر نام متشابه اما از نظر اصالت متفاوت است و یا هرگونه کالایی که از نظر جعبه، بسته بندی، جنس، کیفیت و غیره با کالای اصلی که توسط مراکز مورد تایید که کالاهای اصل را به  فروش می رسانند (مانند سایت اصلی برند یا شرکت های وارد کننده ی قانونی) مغایرت داشته باشد و همچنین در سایت زیبرتون در عنوان یا تصاویر کالای نمایش داده شده، برند اصلی کالا ذکر شده ولی کالای فروخته شده با نمونه ی اصلی کالا مغایرت داشته باشد؛

 

کالاهایی که در آنها شماره سریال، مدل، برچسب یا سایر نشان‏های شناسایی و یا مشخصات کالا، قطعات و اجزای آنها و یا بسته بندی یا هرگونه نوشته‏ای در روی آنها بطور غیرمجاز از جانب تولیدکننده، توزیع­ کننده یا فروشنده کالا و یا هر شخص دیگر، محو، تغییر، جایگزین و یا به هر شکلی دستکاری شده باشند؛

کالاهای مغایر با مقررات قوانین و مقررات و ضوابط و استانداردهای دولتی،عمومی و صنفی به ویژه مقررات بهداشتی؛

 

کالاهای ناقض حقوق اشخاص ثالث از جمله حقوق مالکیت فکری.

 

۳-۳- کالای قاچاق: کالایی است که دارای مدارک و مستندات رسمی قابل ارائه دال بر ورود و ترخیص آن از مبادی قانونی و گمرک رسمی کشور نبوده یا هر کالایی که وفق قوانین و مقررات جاری کشور از جمله تبصره ماده ۱۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده، قاچاق محسوب شود.

 

۳-۴- بازار آنلاین و بازار آفلاین: بازار آنلاین بازاری است که در آن کالا در بستر اینترنت و به صورت برخط (آنلاین)، عرضه می شود و به فروش می رسد. بازار آفلاین بازاری است که در آن، کالا مستقل از اینترنت و به  صورت سنتی در فروشگاه ها و مراکز توزیع عرضه می شود و به فروش می رسد.

 

۳-۵- پنل فروشندگی: فضای مجازی با درگاه اختصاصی هر فروشنده است که از سوی زیبرتون به فروشنده برای عرضه و فروش کالا تخصیص داده می شود.

 

۳-۶- درگاه اینترنتی: وب سایت زیبرتون به آدرس www.zeeberton.com می باشد.

 

۳-۷- گارانتی معتبر: گارانتی معتبر آن است که توسط سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان شناسایی شده و دارای مجوزهای قانونی مربوطه باشد.

 

۳-۸- زیبرتون: شرکت پرچمداران عصر اطلاعات (با مسئولیت محدود) به شماره ثبت ۵۴۴۲۸۴ و شناسه ملی ۱۴۰۰۸۴۷۶۲۸۰ و نشانی اینترنتی www.zeeberton.com.

 

۳-۹- فروشنده: هر شخصی است که با تایید این قرارداد به شرح پیوست نسبت به فروش محصولات و خدمات خود از طریق درگاه اینترنتی اقدام می نمایید.

 

۳-۱۰- قرارداد: قرارداد همکاری منعقده بین زیبرتون و فروشنده، بر اساس شرایط این قرارداد حاضر و به شرح پیوست است.

 

ماده ۴. موضوع قرارداد

عبارت است از واسطه گری در فروش محصولات و خدمات فروشنده به خریداران از طریق در اختیار قرار دادن درگاه اینترنتی.

 

ماده ۵. مدت قرارداد

از تاریخ امضا توسط فروشنده به مدت ۳ سال.

 

تبصره ۱: این قرارداد در پایان مدت برای مدت مشابه بصورت خود به خود به مدت ۳ سال تمدید خواهد شد مگر اینکه یکی از طرفین حداقل یک هفته قبل از انقضاء مدت عدم تمایل خود را نسبت به تمدید به طرف دیگر اعلام نماید. در صورت عدم اعتبار یا اتمام گواهی ارزش افزوده در زمان مشخص و مقرر قرارداد تمدید نشده و فروشنده امکان فروش از طریق پنل را نداشته و به تشخیص زیبرتون پرداخت های فروشنده متوقف خواهد شد.

ماده ۶. کمیسیون و هزینه های فروش

۶-۱- کمیسیون زیبرتون: درصدی از بهای فروش کالا یا خدمات است که بابت عرضه کالا در درگاه اینترنتی به زیبرتون تعلق می گیرد. زیبرتون می تواند نسبت به وصول کمیسیون خود از محل مطالبات فروشنده اقدام نماید. همچنین میزان کمیسیون زیبرتون در پنل فروشندگی موجود است  فروشنده محترم در هر زمان می تواند آن را رویت نماید.

 

۶-۲- فروشنده در قبال هزینه ارسال سفارش و تحویل آن به مشتری مسئولیتی ندارد.

 

۶-۳- بهای حاصل از فروش کالا و خدمات ۱۳ روز بعد از تحویل کالا به مشتری و با کسر کمیسیون، هزینه و جرایم احتمالی به کیف پول فروشنده واریز می شوند و قابل برداشت خواهند بود.

 

تبصره ۲: امکان تغییر کمیسیون، هزینه ها و جریمه ها در هر زمان توسط زیبرتون در پنل فروشندگی وجود دارد و فروشنده قادر به مشاهده سوابق تغییرات آن خواهد بود. تغییرات در کمیسیون، هزینه ها و جریمه ها ۴ روز قبل از اعمال از طریق پنل فروشندگی یا ایمیل به اطلاع فروشنده خواهد رسید و ادامه روند فروش توسط فروشنده پس از اعمال تغییرات به منزله پذیرش شرایط جدید است و درحکم اصلاحیه این قرارداد است که خود به خود با ادامه روند فروش مورد توافق طرفین قرار گرفته است و نیاز به تشریفات امضا و ابلاغ جداگانه ای برای لازم الاجرا بودن ندارد.

 

تبصره ۳: فروشنده متعهد شد جهت آگاهی از هرگونه تغییرات، هر روز پنل فروشندگی خود را مشاهده کند و زیبرتون هیچگونه مسئولیتی نسبت به ادعای عدم آگاهی فروشنده از تغییرات نداشته و فروشنده ملزم به تبعیت از تغییرات است. هرگونه اصلاحیه یا الحاقیه یا تغییر از جمله تغییرات در هزینه ها و جریمه ها، در پنل فروشنده قرار خواهد گرفت و اطلاعیه از طریق پنل یا پست الکترونیک فروشنده به نشانی مندرج در پنل ارسال خواهد شد. تغییرات فوق ظرف ۴ روز از تاریخ ارسال اطلاعیه و تغییرات پنل لازم الاجرا خواهد بود مگر اینکه فروشنده ظرف مهلت مذکور عدم موافقت خود را اعلام نموده باشد، که در اینصورت  قرارداد فسخ خواهد شد.

 

ماده ۷. نحوه اجرای قرارداد

۷-۱- قرارداد متناسب با مدت مندرج در آن به صورت اتوماتیک تمدید می شود. در صورت عدم تمایل هریک از طرفین مبنی بر تمدید اتوماتیک قرارداد، مراتب باید از یک هفته قبل از انقضا به صورت کتبی به طرف دیگر اعلام گردد. در صورت عدم اعتبار گواهی ارزش افزوده قرارداد تمدید نشده و فروشنده امکان فروش از طریق پنل را نداشته و به تشخیص زیبرتون پرداخت های فروشنده متوقف خواهد شد.

 

۷-۲- سفارشات خرید مشتری، با توجه به موجودی اختصاص داده شده توسط فروشنده در پنل فروشندگی، برای وی قابل رؤیت است و فروشنده موظف است سفارشات ثبت شده را با توجه به ضوابط و زمان تعیین شده در پنل خود، به صورت محموله آماده، در لفاف مناسبی بسته بندی کرده و با مامور انتقال (پیک) ارسالی زیبرتون به نشانی مشتری، ارسال نماید. لازم به ذکر است، اعلان سفارشات خرید مشتری به فروشنده ایمیل و پیامک می شود.

۷-۳- این قرارداد حق انحصاری جهت فروش برای فروشندگان ایجاد نمی نماید و هیچ گونه اعتراضی نسبت به فروش کالا و نیز بهای کالاهای در حال فروش توسط فروشندگان دیگر، قابل استماع نمی باشد.

 

۷-۴- وجه ناشی از فروش کالا توسط خریدار به حساب زیبرتون واریز می شود و مسئولیت صدور فاکتور فروش و سند برگشت از فروش برای مشتری مطابق بخشنامه سازمان امور مالیاتی و رای دفتر فنی و اعتراضات مودیان بر عهده زیبرتون است که زیبرتون مطابق رای دفتر فنی و اعتراضات مودیان برای کالای فروش رفته به نیابت از فروشنده، فاکتور فروش موضوع قانون مالیات های مستقیم را صادر و برای مشتری ارسال می نماید و نیز صورت حساب خدمات ارائه شده از سوی زیبرتون به فروشنده، توسط زیبرتون به نام فروشنده صادر می شود. زیبرتون درآمدهای حاصل از ارائه خدمات خود به فروشنده و قراردادهای منعقده با فروشنده را جهت رعایت مفاد مواد ۱۶۹ و ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم، به سازمان امور مالیاتی گزارش خواهد کرد.

 

۷-۵- با تایید این قرارداد فروشنده به شرکت پرچمداران عصر اطلاعات (زیبرتون) مخیرا وکالت می دهد که جهت رضایتمندی خریداران، نیابتا از طرف فروشنده اقدام به صدور فاکتور در خصوص اقلامی که توسط فروشنده در فضای مجازی مذکور به فروش می رسد نماید. لازم به ذکر است که فروشنده کلیه ی مسئولیت های ناشی از صدور فاکتور مذکور و فروش کالا بر روی وبسایت شرکت پرچمداران عصر اطلاعات (زیبرتون) را بر عهده داشته و در صورت لزوم، متعهد به حضور و پاسخگویی در مراجع اداری و قضایی بوده و همچنین ضامن جبران خسارات وارده به اشخاص ثالث و زیبرتون می باشد و شرکت پرچمداران عصر اطلاعات (زیبرتون) در خصوص موارد فوق فاقد هرگونه مسئولیتی می باشد.

 

۷-۶- قیمت کالاها با توجه به رعایت استانداردهای قیمت گذاری (با توجه به قوانین و مقرارات اعلامی از طرف سازمانهای نظارتی و یا لیست قیمت مصوب مورد تایید اتحادیه ها و یا سازمان های مرتبط و همچنین قوانین قیمت گذاری زیبرتون) در پنل فروشندگی، توسط و به مسئولیت فروشنده تعیین می شود. لذا مسئولیت پاسخگویی به مراجع رسمی و اشخاص ثالث از جمله مشتری در خصوص قیمت تعیین شده، بر عهده فروشنده است. به موجب این قرارداد، فروشنده به عنوان شرط ضمن عقد اعلام می نماید که نسبت به فروش کالاهای خود در درگاه اینترنتی زیبرتون کلیه خسارات از جمله غبن ولو فاحش یا افحش را از خود سلب و ساقط نمودند.

 

۷-۷- در صورتی که فروشنده مشمول مالیات بر ارزش افزوده بوده و دارای گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده بارگذاری شده در پنل باشد، متعهد است در صورت پایان تاریخ اعتبار گواهینامه مذکور، نسبت به تمدید آن و بارگذاری نسخه معتبر در پنل اقدام نماید. درصورت عدم بارگذاری گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده معتبر تا قبل از پایان تاریخ اعتبار گواهینامه قبلی، پرداخت های فروشنده از تاریخ پایان اعتبار گواهینامه مسدود خواهد شد تا زمانی که فروشنده گواهینامه معتبر در پنل بارگذاری کند. لازم به ذکر است که فروشنده ای که مشمول مالیات بر ارزش افزوده باشد، پس از اتمام اعتبار گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده همچنان مشمول مالیات ارزش افزوده بوده و با تمدید گواهینامه، تاریخ آغاز گواهی جدید از تاریخ مشمولیت شخص حقیقی یا حقوقی خواهد بود. در صورت عدم تمدید گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده و لغو قرارداد از سمت فروشنده با زیبرتون، ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از حساب فروشنده کسر شده و مابقی پس از کسر وجوه التزام و خسارات به ایشان پرداخت خواهد شد.

 

۷-۸- در صورت اشتباه فروشنده و درج قیمت به بهای پایین تر از قیمت واقعی، وی متعهد است کالا را با همان قیمت درج شده تحویل مشتری نماید و در صورت استنکاف، مشمول وجه التزام و ضمانت اجرای مذکور در ماده ۹ در خصوص عرضه کالای ناموجود می شود. درهر حال پاسخگویی به خریدار در مراجع رسمی به عهده فروشنده است.

۷-۹- فروشنده اظهار می نماید که با عرضه کالا در پنل اختصاصی خود در درگاه اینترنتی زیبرتون، حقوق مالکیت فکری یا سایر حقوق و امتیازات مکتسبه متعلق به هیچ شخص حقیقی و حقوقی دیگری را نقض نکرده است و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری بر عهده وی خواهد بود و باید کلیه خسارات وارده به زیبرتون را در این خصوص جبران نماید.

 

۷-۱۰- نام تجاری فروشنده جهت درج در سایت، نام تجاری اعلامی از طرف فروشنده در پنل او می باشد و فروشنده در این راستا اظهار می نماید مالکیت مادی و معنوی نام تجاری مذکور متعلق به شخص حقیقی و حقوقی دیگری نیست و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری بر عهده فروشنده خواهد بود. در صورتی که فروشنده ظرف مدت ۳ روز از اعلام زیبرتون مبنی بر مراجعه جهت پاسخگویی به مراجع مربوطه مراجعه ننماید، موظف به پرداخت وجه التزام روزانه (طبق ماده ۹) به زیبرتون می باشد.

 

۷-۱۱- زیبرتون به جهت تبلیغات و افزایش فروش می تواند از نام و اعتبار فروشنده در کلیه رسانه های تبلیغاتی مورد نظرش استفاده نماید.

 

ماده ۸. تعهدات و حقوق فروشنده

۸-۱- فروشنده متعهد است مدارک درخواست شده در خصوص احراز هویت و مدارک موثق و معتبر ثبتی و نیز گواهینامه های صنفی، حرفه ای، بهداشتی (در صورت لزوم)، استاندارد و سایر مدارک به شرح پنل را بارگذاری و در صورت لزوم آنها را به روزرسانی نماید. عدم بارگذاری یا به روزرسانی اسناد به طور صحیح، علاوه بر ایجاد حق فسخ برای زیبرتون (پس از اخطار رفع نقص) این حق را برای زیبرتون ایجاد می کند که کلیه پرداخت ها را تا زمان رفع نواقص مدارک معلق و دسترسی فروشنده را به پنل فروشندگی قطع نماید.

 

۸-۲- فروشنده حقیقی می تواند همزمان با انعقاد این قرارداد، شخصی را به عنوان نماینده خود جهت ارتباط و هماهنگی با زیبرتون معرفی نماید.

 

۸-۳- فروشنده حقوقی موظف است همزمان با انعقاد این قرارداد، شخصی را به عنوان نماینده خود جهت ارتباط و هماهنگی با زیبرتون معرفی نماید.

 

۸-۴- فروشنده متعهد به رعایت تمامی اصول و مقررات قانون رقابت و شرایط خاص صنفی مرتبط با فعالیت خود می باشد.

 

۸-۵- فروشنده موظف است مشخصات محصولات و توضیحات لازم جهت معرفی کالا، نحوه پشتیبانی پس از فروش و سایر موارد لازم را در درگاه اینترنتی براساس شرایط اعلامی زیبرتون ارائه نماید. فروشنده مسئولیت صحت اطلاعات و تضمین اصالت و کیفیت خدمات را شخصاً بر عهده دارد و بدین وسلیه متعهد گردید در قبال تخلفات خود علاوه بر حضور در مراجع رسمی و پاسخگویی، زیبرتون را در قبال مسئولیت و هزینه هرگونه دعوای طرح شده توسط ثالث مصون نماید.

 

۸-۶- فروشنده متعهد می شود که کالاهای مورد درخواست مشتری را بدون وقفه و در موعد مقرر ارسال نماید، و به هیچ دلیلی اعم از نوسانات نرخ ارز، عدم موجودی، اشتباه در مشخصات و غیره از تحویل آن استنکاف نورزد. در غیر این صورت زیبرتون می تواند بنا به تشخیص خود، خسارات ناشی از تأخیر در اجرای تعهدات را (براساس ماده ۹) از فروشنده مطالبه و یا از محل مطالبات وی کسر و برداشت نماید. علاوه بر این زیبرتون می تواند اقدام به قطع همکاری کند. قطع همکاری نافی حقوق قراردادی زیبرتون درخصوص محاسبه و کسر جرائم و تاخیرات از محل مطالبات و تضامین فروشنده نمی باشد.

 

۸-۷- از آنجا که طبق مقررات قانون تجارت الکترونیک، فروشنده متعهد به رعایت مهلت ده روزه جهت انصراف مشتری و استرداد کالا میباشد، فروشنده با تایید تعهدات ناشی از مقررات موصوف و سایر مقررات مربوط به این نوع تجارت، متعهد می باشد کالاهای مرجوعی را بپذیرد. مسئولیت هرگونه تخلف از این مقررات با فروشنده بوده و فروشنده متعهد به پاسخگویی به دعاوی می باشد. حتی اگر مشتریان به هر دلیل دعاوی خود را در خصوص عدم رعایت موازین قانونی علیه زیبرتون طرح کنند و تحت هر شرایطی زیبرتون به دلیل عملکرد مرتبط با فروشنده منفرداً یا متضامناً محکوم گردید، فروشنده موظف است علاوه بر حضور در مراجع رسمی و پاسخگویی زیبرتون را درخصوص موضوعات قضائی و هزینه ها و خسارات آن مصون نماید و این هزینه ها را مسترد نماید.

 

۸-۸- فروشنده در صورت اعلام مشتری مبنی بر عیب، کاستی یا نقص کالا، متعهد به اجرای صحیح تعهدات و پاسخگویی به مشتری و جلب رضایت وی بر اساس نظر زیبرتون است و در صورت درخواست مشتری نسبت به جایگزین کردن یا رفع نقص آن، ظرف مدت ۲ روز کاری اقدام نماید. چنانچه فروشنده ظرف مدت مذکور اقدام لازم را معمول نداشته یا مشتری با پس دادن کالا تقاضای استرداد وجه را داشته باشد، زیبرتون نسبت به عودت وجه به مشتری اقدام می نماید و فروشنده بدینوسیله حق هرگونه اعتراض نسبت به استرداد وجه به مشتری و عدم استرداد کالا از سوی خریدار را از خود سلب و ساقط می نماید. فروشنده می پذیرد هزینه ناشی از استرداد کالاهای معیوب یا ناقص توسط مشتری، از مطالبات فروشنده کسر و توسط زیبرتون برداشت خواهد شد.

 

۸-۹- فروشنده اعلام و اقرار می نماید مالک قانونی کالاهای معرفی شده بوده و مجاز به فروش آنها است و ضمناً کالاهای ارائه شده را از مجاری و طرق قانونی تأمین کرده و دارای فاکتور خرید معتبر می باشد و متعهد می شود هیچ گونه کالای قاچاق، ممنوعه یا غیر بهداشتی یا مضر برای سلامتی یا تاریخ گذشته یا بدون تاریخ و مجوز را را تحویل مشتری ندهد و تضمین می کند تمامی کالاها و ملحقات فروخته و ارسال شده به نحو صحیح و قانونی قیمت گذاری و با رعایت حقوق مالکیت فکری عرضه شده و جزء کالاهای مجاز و قانونی و بهداشتی بوده و درصورت وارداتی بودن از مبادی قانونی ترخیص و وارد کشور گردیده و همگی دارای برگ سبز و کلیه مدارک گمرکی و مالیاتی و مجوزهای وارداتی لازم می باشند و همه این مستندات را در صورت لزوم به همراه فاکتور فروش به زیبرتون یا مراجع ذیصلاح قانونی ارائه خواهد داد. در غیر این صورت کلیه مسئولیت های قضایی و قانونی و پاسخگویی به مشتری و سایر اشخاص و مراجع ذی صلاح از جمله و نه منحصراً شامل گمرکات، تعزیرات و اداره مالیات بر عهده فروشنده خواهد بود و فروشنده موظف است درصورت محکومیت یا الزام قانونی زیبرتون به پرداخت خسارت یا جریمه، علاوه بر پرداخت آنها، جریمه ای مطابق با ماده ۹ به عنوان وجه التزام عدم انجام تعهد نیز به زیبرتون پرداخت نماید. فروشنده ضمن تضمین موارد فوق، بدینوسیله می پذیرد که در صورت تخلف، زیبرتون می تواند ضمن قطع فوری دسترسی فروشنده به پنل، نسبت به فسخ  قرارداد اقدام نماید و فروشنده حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب و ساقط می نماید.

 

۸-۱۰- فروشنده متعهد می شود که هیچ گونه کالای تقلبی یا غیراصل و فاسد را به عنوان کالای اصل و سالم در سایت درج نکرده و تحویل مشتری ندهد. در غیر این صورت فروشنده موظف است مطابق ماده ۹، هرگونه وجه التزام عدم انجام تعهد را به زیبرتون پرداخت نماید و در این صورت، زیبرتون می تواند ضمن قطع فوری دسترسی فروشنده به پنل، نسبت به فسخ قرارداد اقدام نماید و فروشنده بدینوسیله حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب و ساقط می نماید.

 

۸-۱۱- فروشنده تضمین می‏کند که اولاً تنوع، تعداد، قیمت، کیفیت، مشخصات و عملکرد معمول کالاها به ترتیب اعلام شده در درگاه اینترنتی است و کالاها با اطلاعات انتشار یافته در مورد آن ها کاملاً تطبیق دارد، ثانیاً کلیه کالاها در بسته بندی مطابق با استاندارد زیبرتون (و در صورت فقدان استاندارد خاصی از سوی زیبرتون، در بهترین بسته بندی معمول در رویه تجاری برای آن نوع کالا و مسیر حمل) تحویل داده خواهد شد، ثالثاً، کالاهای فروخته شده به هیچ عنوان کالاهای دست دوم (ریپک یا غیرآکبند)، مرجوعی (ریفرش) و یا مجددا فروخته شده نمی باشد. فروشنده مسئول جبران خسارات وارده و دعوای طرح شده از سوی مشتریان در خصوص موارد مذکور در این بند خواهد بود و مسئولیتی در این خصوص متوجه زیبرتون نخواهد بود.

 

۸-۱۲- فروشنده متعهد است نظر زیبرتون را در مورد کاستی ها و نقایص بسته ها پذیرفته و اقدامات لازم را در خصوص رفع نقص ظرف مدت ۲۴ ساعت به عمل آورد. در صورت عدم رفع نقص، فروشنده متعهد به جبران خسارات وارده به زیبرتون و مشتری ( براساس ماده ۹) حسب اعلام زیبرتون و پرداخت خسارات ناشی از تأخیر در انجام تعهد است.

 

۸-۱۳- فروشنده مطابق بخشنامه سازمان امور مالیاتی نیازی به صدور صورتحساب فروش موضوع آئین نامه اجرایی ماده ۹۵ قانون مالیات های مستقیم ندارد و فروش های صورت پذیرفته توسط زیبرتون به نیابت از خود را در سامانه معاملات فصلی به نام پرچمداران عصر اطلاعات ارسال خواهد نمود.

 

۸-۱۴- فروشنده موظف است در خصوص کالاهای ملزم به داشتن گارانتی، کالا را با گارانتی مجاز در پنل عرضه نماید. تاریخ شروع گارانتی از زمان صدور فاکتور توسط زیبرتون آغاز می شود و فروشنده موظف است اعتبار گارانتی را از زمان فروش کالا محاسبه کند. در غیر اینصورت مسئولیت پاسخگویی به ادعاهای اشخاص ثالث (اعم از مشتری و سایر اشخاص و مراجع) را بر عهده دارد.

 

۸-۱۵- فروشنده اعلام و اظهار می دارد که در زمان انعقاد این قرارداد، مشمول هیچ ممنوعیت قانونی برای انعقاد  قرارداد نمی باشد و چنانچه در هر زمانی به هر دلیلی مشمول ممنوعیت قرار گرفت، متعهد به اعلام ممنوعیت قانونی خود جهت اخذ تصمیم مقتضی به زیبرتون می باشد. در صورت عدم اعلام ممنوعیت، فروشنده مسئول عواقب قانونی آن و جبران خسارات وارده به اشخاص ثالث و زیبرتون خواهد بود و زیبرتون هیچ مسئولیتی نداشته و نخواهد داشت.

 

۸-۱۶- فروشنده متعهد است صرفاً کالاهای موجود را در پنل فروشندگی اعلام نماید. معرفی کالای غیر موجود در پنل فروشندگی به عنوان کالای موجود ممنوع بوده و فروشنده مسئول جبران خسارات وارده به زیبرتون و مشتری و پاسخگویی حقوقی و کیفری در مقابل مراجع قضایی و قانونی خواهد بود. در این حالت زیبرتون بنا به تشخیص خود علاوه بر اخذ وجه التزام قراردادی مندرج در ماده ۹، راساً نسبت به قطع پنل فروشنده به فوریت اقدام خواهد نمود.

 

۸-۱۷- فروشنده متعهد به حفظ محرمانگی نام کاربری و رمز عبور پنل فروشندگی بوده و برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، کلیه اقدامات لازم از جمله تغییر رمز عبور در دوره های متعارف و عدم افشای آن به اشخاص ثالث را مبذول خواهد داشت. بدیهی است مسئولیت هرگونه سهل انگاری در حفظ نام کاربری و رمز عبور، مسئولیت های ناشی از استفاده از رمز عبور و به طور کل، کلیه ی فعالیت هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز عبور انجام می پذیرد بر عهده فروشنده می باشد. در صورت بروز هر گونه مشکل یا تخلف یا سوء استفاده اشخاص ثالث، فروشنده مسئول و پاسخگوی نهادها و مراجع ذیربط و جبران هرگونه خسارت احتمالی وارده است و باید در اسرع وقت نسبت به تغییر رمز عبور اقدام نماید. فروشنده موظف است هرگونه مشکل احتمالی را سریعاً به زیبرتون اعلام نماید و جهت حل و فصل آن همکاری لازم را داشته باشد. در غیر اینصورت مسئولیت هرگونه سوء استفاده از پنل یا خسارات ناشی از آن بر عهده فروشنده است.

۸-۱۸- فروشنده متعهد است مقررات لازم الاجرا علی الخصوص قانون تجارت الکترونیک و نظامات مختص این قانون (از جمله ارائه کالاهای سالم به مشتری، حفظ مهلت ۱۰ روزه انصراف، ارائه اطلاعات دقیق و جامع در مورد کالای عرضه  شده در فضای مجازی) و قوانین و مقررات مالیاتی، صنفی، جرائم رایانه ای و مجازات اسلامی و نیز قوانین و مقررات تعزیرات و امور گمرکی و صادرات و واردات و مبارزه با قاچاق را رعایت نماید و همچنین تأیید می نماید که مجوزهای قانونی و توانایی های لازم را برای این فعالیت ها دارا می باشد. فروشنده ضمن آگاهی به این موضوع حق خود در خصوص هرگونه ادعای جبران خسارات را سلب و ساقط می نماید.

 

۸-۱۹- فروشنده موظف است در درج محتوای کالا در پنل خود، کلیه ی مقررات و شئون اخلاقی، اسلامی و قانونی را رعایت نموده و بدینوسیله مسئولیت هرگونه پاسخگویی در این خصوص به مراجع ذی صلاح یا اشخاص ثالث را می­پذیرد.

 

۸-۲۰- در صورت تخلف از هر یک از تعهدات مندرج در این قرارداد، فروشنده باید خسارات وارده به زیبرتون را جبران نماید و با تایید این قرارداد می پذیرد در صورت بروز تخلف و عدم رعایت مفاد این قرارداد، زیبرتون می تواند به تشخیص خود راساً نسبت به قطع پنل اقدام نماید.

 

۸-۲۱- مطالبات فروشنده خواه ناشی از این قرارداد، خواه ناشی از هر منشا دیگر، نزد زیبرتون از جمله تضامین می باشد و زیبرتون می تواند هر یک از مطالبات خویش، هزینه ها و خسارات را راسا از محل مطالبات وی یا هر یک از تضامین نزد خود وصول نماید.

 

۸-۲۲- فروشنده حق واگذاری جزئی و کلی حقوق و تعهدات خود را به  موجب این قرارداد به اشخاص ثالث بدون موافقت کتبی و قبلی طرف دیگر، تحت هیچ عنوانی اعم از نمایندگی، وکالت، صلح حقوق و سایر عناوین نخواهد داشت و زیبرتون حق واگذاری را برای خود محفوظ می دارد.

 

۸-۲۳- درصورت تکرار نقض تعهد به مدت سه بار، زیبرتون می تواند ضمن قطع دسترسی فروشنده به پنل حسب صلاحدید نسبت به فسخ قرارداد اقدام نماید. فسخ قرارداد مانع از مطالبه وجوه التزام و خسارات نخواهد شد.

 

۸-۲۴- در صورتی که فروشنده جهت دریافت و استرداد کالاهای شرح زیر اقدام ننماید:

 

  • کالاهای عودت شده از سوی مشتریان،

 

  • کالاهای معیوب،

 

  • کالاهایی که در اثنای همکاری فروش آن ها ممنوع و غیر قانونی شده است،
  • یا کالاهایی که به هر علت با توجه به مفاد این قرارداد، موظف به استرداد آن می باشد،

 

زیبرتون مسئولیتی جهت نگهداری این نوع کالا ها نخواهد داشت و اگر ظرف ۱۴ روز پس از ارسال اخطار به فروشنده از طریق پنل یا ایمیل مبنی بر تخلیه ی کالاها از انبار زیبرتون فروشنده نسبت به استرداد کالاها اقدام ننماید، پرداخت کلیه ی صورتحساب های فروشنده را متوقف نموده تا زمانی که فروشنده نسبت به استرداد کالاهای فوق الذکر اقدام نماید.

 

همچنین در صورتی که ظرف ۵۰ روز پس از ارسال اخطار به فروشنده از طریق پنل یا ایمیل نسبت به استرداد کالاها اقدام ننماید، زیبرتون عدم استرداد کالاها را به منزله اعراض فروشنده از کالاهای فوق الذکر تلقی نموده و فروشنده نیز با تایید این  قرارداد، این اختیار را به  زیبرتون می دهد تا کالای موجود در انبار را به نفع خود ضبط نموده و مطالبات خود را از محل آن برداشت کند. در این صورت فروشنده حق هرگونه ادعا و اعتراضی را از خود سلب و ساقط می نماید.

 

۸-۲۵- فروشنده متعهد به معرفی نماینده خود جهت آموزش و توجیه در خصوص نحوه استفاده از درگاه اینترنتی می باشد. متعاقباً فروشنده با استفاده از پنل اعلام و اقرار می نماید که آموزش های لازم را فراگرفته و مسئولیت پنل را برعهده دارد و نمی تواند به ادعای ناآگاهی یا عدم اطلاع رسانی، ادعایی را علیه زیبرتون طرح نماید.

 

ماده ۹. تعهدات و حقوق زیبرتون

۹-۱- زیبرتون به عنوان واسطه فضای مجازی کسب و کار و خدمات دهنده در خصوص امور جانبی و امین در نگهداری وجوه پرداختی حاصل از فروش، همکاری لازم را با فروشنده در راستای عرضه کالاهای موضوع قرارداد در درگاه اینترنتی (معرفی، توصیف و عکس گذاری، ارسال آنها به مشتریان بالقوه و سایر خدمات به شرح مقرر در پنل فروشنده) با اخذ هزینه های مربوط مبذول خواهد داشت.

 

۹-۲- زیبرتون بخشی از سایت اینترنتی خود به نشانی zeeberton.com را برای معرفی و تبلیغ کالا‌های تامین کننده محترم اختصاص می‌دهد.

 

۹-۳- طراحی درگاه اینترنتی، تعیین جایگاه کالا، نحوه معرفی، شیوه نمایش و تبلیغ کالا بر عهده زیبرتون می باشد.

 

۹-۴- زیبرتون وظیفه دارد در صورت درخواست فروشنده نسبت به آموزش ایشان اقدام نماید. آموزش می تواند حضوری یا مجازی صورت پذیرد. فروشنده با استفاده از پنل، اعلام و اقرار می نماید که آموزش های لازم را فراگرفته یا کار با پنل را می داند و مسئولیت پنل را برعهده دارد و نمی تواند به ادعای ناآگاهی یا عدم اطلاع رسانی، ادعایی را علیه زیبرتون طرح نماید.

۹-۵- وجوه ناشی از فروش کالا پس از کسر کمیسیون، هزینه ها و مطالبات قراردادی و تأیید واحد مالی زیبرتون، از طرف فروشنده قابل برداشت می باشند.

 

تبصره ۵: اگر روز پرداخت مصادف با پنجشنبه باشد، پرداخت در روز قبل یعنی چهارشنبه انجام خواهد شد. اگر روز پرداخت مصادف با جمعه یا تعطیلات رسمی باشد، پرداخت در روز کاری بعدی انجام خواهد شد.

 

تبصره ۶: فروشنده موظف به معرفی شماره حساب با کد شبا منطبق با نام خود، به زیبرتون می باشد. وجوه فوق الذکر صرفا به شماره حسابی که کد شبای آن به نام فروشنده است واریز خواهد شد. در صورت عدم اعلام فروشنده و یا عدم تطابق نام فروشنده و صاحب کد شبا، زیبرتون مسئولیتی در تاخیر و یا عدم پرداخت وجوه ندارد.

 

تبصره ۷: زیبرتون مسئولیت و تعهدی در خصوص تکالیف قانونی و مالیاتی فروشنده از جمله مالیات بر درآمد و ارزش افزوده کالا ندارد و فروشنده در صورتیکه مشمول مقررات مالیات بر ارزش افزوده باشد، متعهد است در اعلام مبلغ قابل پرداخت توسط مشتری، مالیات بر ارزش افزوده را در نظر گرفته و نسبت به انجام تعهدات مالیاتی و ارائه مدارک و مستندات به حوزه مالیاتی مربوط به خود اقدامات مقتضی را مبذول نماید. در صورت عدم رعایت هر یک از تعهدات قانونی و مالیاتی از سوی فروشنده، زیبرتون محق می ﺑاشد که خسارات وارده به خود را ﺑر حسب تشخیص خود از محل مطالبات فروشنده یا تضامین وی راساً و ﺑدون نیاز ﺑه مراجعه ﺑه مراجع قانونی وصول نماید.

 

۹-۶- زیبرتون در راستای ارائه هرگونه خدمات به فروشندگان، هزینه های مربوطه را به صورت توافقی با فروشنده محترم مشخص می نماید و در ازای ارائه فاکتور مبلغ تعیین شده را دریافت می کند.

 

۹-۷- زیبرتون می تواند حقوق و تعهدات خود ناشی از این قرارداد را به اشخاص ثالث منتقل کند.

 

۹-۸- زیبرتون حق تغییر «شرایط قرارداد» را در هر زمانی داشته و این تغییرات و همچنین اطلاعیه ها و ابلاغیه ها توسط زیبرتون در پنل اختصاصی فروشنده اعلام می شود که به منزله ی ابلاغ به «فروشنده» می باشد. «فروشندگان» متعهد هستند تمامی اطلاعیه ها را با دقت مطالعه نموده و طبق آن عمل نمایند. تغییرات به طور خودکار روی پنل اختصاصی فروشنده قرار گرفته و به منزله ی اصلاحیه و الحاقیه این قرارداد  محسوب شده و «فروشنده» متعهد به رعایت مقررات به روز شده می باشد و نیاز به هیچگونه تشریفات دیگری جهت امضا و ابلاغ نمی باشد.

 

۹-۹- از آنجایی که اطلاعات تامین کننده محترم به عنوان سرمایه‌های نهفته ایشان محسوب می‌گردد رعایت دقیق حفظ اسرار و امور مربوط به آن به عنوان اصل امانت داری واجب و لازم‌الاجرا است.

 

۹-۱۰- زیبرتون متعهد می‌شود کلیه مشکلات پیش آمده در وب سایت را طی مدت زمان حداکثر ۷۲ ساعت مرتفع سازد. همچنین متعهد می‌شود ، همه روزه از ساعت ۹ الی ۱۷ پشتیبانی فروشنده را به صورت کامل انجام داده و به پرسش‌‌ها و مشکلات تامین کننده محترم و یا نفرات معرفی شده از سوی وی رسیدگی کند و گزارش آن را به تامین کننده و یا نفرات معرفی شده از سوی وی بدهد.

تبصره ۸: زیبرتون متعهد است تیکت های دریافتی از تامین کننده محترم را از ساعت ۹ صبح الی ۱۲بامداد بررسی و پیگیری نماید.

 

ماده ۱۰. وجه التزام

درصورتی که فروشنده هریک از تعهدات قراردادی خود را در موعد مقرر یا به طور صحیح انجام ندهد یا اقدامات وی به هر دلیل منجر به ورود خدشه به اعتبار یا شهرت زیبرتون گردد، زیبرتون حق دارد وجوه التزام به شرح ذیل را با توجه به جدول موجود در پنل فروشندگی محاسبه و از فروشنده  مطالبه یا راساً از مطالبات فروشنده کسر کند:

 

الف- وجه التزام فروش کالای غیر اصل و کالای بدون گارانتی

ب- وجه التزام فروش کالای قاچاق، ممنوعه، غیر بهداشتی مضر

پ- وجه التزام فروش کالای فاسد یا تاریخ گذشته

ت- وجه التزام لغو سفارش مشتری توسط فروشنده به دلایلی از قبیل عدم موجودی کالا در انبار فروشنده، فروش کالاهای ممنوعه، تاخیر در تامین و ارسال کالا به مشتری، اشتباه در قیمت گذاری و سایر دلایل به تشخیص زیبرتون،

ث- وجه التزام مغایرت کالا و محموله ارسالی با سفارش ثبت شده و محموله ثبت شده در پنل، در هنگام ورود به انبار،

ج- وجه التزام مرجوعی کالا توسط مشتری به دلایلی از قبیل مغایرت محتوایی، معیوب بودن کالا، کالای تقلبی یا غیراصل و سایر دلایل به تشخیص زیبرتون،

چ- وجه التزام تاخیر در بازپس گیری و تعیین تکلیف کالا توسط فروشنده به دلایلی از قبیل معیوب بودن، ناقص بودن، مسترد شدن از طرف خریدار یا به هر دلیل به تشخیص زیبرتون مشمول بازپس گیری از انبار شدند.

تبصره ۹: وجوه التزام مذکور با الزام فروشنده به انجام تعهد اصلی قابل جمع بوده و بدل آن نمیباشد.

 

ماده ۱۱. موارد فسخ قرارداد

۱۱-۱- هر یک از طرفین می تواند در صورت انحلال یا ورشکستگی طرف مقابل قرارداد را فسخ و مراتب را اعلام نماید.

 

۱۱-۲- زیبرتون می تواند در موارد زیر بنا به تشخیص خود و بدون نیاز به مراجعه به مرجع حل و فصل اختلاف، ضمن قطع فوری دسترسی فروشنده به پنل، قرارداد را فورا فسخ نماید. فسخ قرارداد مانع از مطالبه خسارات و وجوه التزام از سوی زیبرتون نمی باشد.

 

۱۱-۲-۱- درصورت نقض تعهدات فروشنده طبق این قرارداد و عدم رفع آن ظرف مدت ۱۰ روز از تاریخ ارسال اخطار کتبی الکترونیکی در پنل یا از طریق ایمیل؛

۱۱-۲-۲- درصورتی که مشخص شود فروشنده در صدد تطمیع، اغوا یا ارائه هرگونه پیشنهاد نامشروع به هریک از کارکنان زیبرتون بر آمده است؛

 

۱۱-۲-۳- واگذاری قرارداد به شخص ثالث از سوی فروشنده.

 

تبصره ۱۰: در صورت فسخ یا خاتمه قرارداد، کالاهای باقی مانده در انبار زیبرتون بعد از تسویه حساب، با ارائه صورتحساب و رسید کتبی به فروشنده مسترد خواهد شد. چنانچه ظرف ۷ روز از تاریخ خاتمه قرارداد، فروشنده مطالبات زیبرتون بابت خسارات، وجوه التزام و یا سایر مطالبات را تسویه ننماید، فروشنده با تایید قرارداد این اختیار را به زیبرتون می دهد تا کالای موجود در انبار به نفع خود ضبط نموده و مطالبات خود را از محل آن برداشت کند.

 

ماده ۱۲. قوه قاهره (فورس ماژور)

چنانچه به دلیل بروز حوادث غیر مترقبه از قبیل جنگ، شورش، سیل، زلزله، حریق و نظایر آن، ایفای تعهدات از ناحیه یکی از طرفین غیرممکن گردد، قرارداد به حالت تعلیق درآمده و اگر این وضعیت بیش از سه ماه ادامه یابد و طرفین در مورد آن توافقی ننمایند، هر طرف حق فسخ قرارداد را خواهد داشت.

 

تبصره ۱۱: طرف مدعی قوه قاهره باید گواهی از مراجع ذیربط اخذ و به طرف مقابل ارائه نماید.

 

ماده ۱۳. اسقاط حق

اسقاط هر یک از حقوق توسط زیبرتون تنها زمانی واجد اثر است که به شکل کتبی به فروشنده ابلاغ شود.

 

ماده ۱۴. رازداری

هریک از طرفین باید اطلاعات مندرج در پنل، به ویژه اطلاعات مشتریان را محرمانه تلقی و کلیه اقدامات مقتضی برای تضمین حفظ محرمانگی آن به وسیله کارکنان خود را نیز اتخاذ نمایند. این تعهد تا پنج سال از تاریخ خاتمه قرارداد معتبر است. بدیهی است ارائه اطلاعات به موجب حکم قانونی یا دستور مقامات، از شمول این ماده مستثنی است. زیبرتون حق دارد به صلاحدید خود خسارات ناشی از نقض این تعهد را محاسبه نموده و از مطالبات فروشنده کسر نماید.

 

ماده ۱۵. واگذاری

فروشنده حق واگذاری جزئی و کلی حقوق و تعهدات خود را به  موجب این قرارداد به اشخاص ثالث بدون موافقت کتبی و قبلی طرف دیگر، تحت هیچ عنوانی اعم از نمایندگی، وکالت، صلح حقوق و سایر عناوین، نخواهد داشت.

 

ماده ۱۶. قانون حاکم و نحوۀ حل اختلاف

قرارداد تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و با توجه به محل انعقاد قرارداد، کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از آن و یا راجع به آن به مراجع صالح قضایی جمهوری اسلامی ایران در شهر تهران ارجاع خواهد شد.

این قرارداد در ۱۶ ماده و ۱۱ تبصره با ثبت نام در سایت به عنوان فروشنده مورد تایید قرار می گیرد و فروشنده با تایید این قرارداد متعهد بدان و همچنین امضای کتبی آن خواهد بود.